Chemické centrum Rumburk


Příští setkání:

Datum

30. září 2024

Téma

Bude upřesněno


Kontakt:

Jiřina Mahnelová (e-mail: mahnelova@gymrumburk.cz, telefon: +420 604 954 564)

Tomáš Mahnel (e-mail: mahnel@gymrumburk.cz, telefon: +420 604 879 646)


Pro koho je chemické centrum určeno?

Chemické centrum je tu pro vyučující chemie na základních a středních školách, kteří chtějí načerpat inspiraci do svých hodin a vyzkoušet si zajímavé chemické pokusy.

Jak budou setkání probíhat?

Během školního roku proběhne celkem 10 setkání, každý měsíc jedno. Účast je dobrovolná - můžete navštívit všech deset setkání, ale klidně i jen jedno. Přejeme si, aby chemické centrum pro vás bylo místo, kam se budete rádi vracet nejen kvůli chemii, ale i pohodové atmosféře, kterou společně vytvoříme.

Proč přijít?

Hlavním smyslem centra je rozdmýchat v učitelích chemie jiskru nadšení pro tento předmět a experimentování v něm, kterou pak přenesou na své žáky. Kromě toho vám můžeme slíbit, že při účasti na alespoň sedmi setkáních obdržíte certifikát o absolvování kurzu. Nakonec si budete moci odnést některé chemikálie a pomůcky, abyste pokusy mohli provést ve svých hodinách.

Na setkání se těší Jiřina Mahnelová a Tomáš Mahnel


Zprávy ze setkání


Poslední setkání chemického centra na Gymnáziu Rumburk ve školním roce 2023/2024 je za námi. Navštívilo jej celkem deset účastníků a jeho tématem byly vybrané pokusy, které zaujaly Tomáše a Jiřinu na setkání vedoucích chemických center.
V prvním z nich si účastníci vyzkoušeli, jak probíhá rozklad acetonu, při kterém střídavě žhne a zhasíná měděný...

Předposlední setkání chemického centra na Gymnáziu Rumburk ve školním roce 2023/2024 se uskutečnilo v pondělí 13. května a zúčastnilo se jej celkem jedenáct vyučujících chemie. Jeho tématem byla chemie a barvy a účastníci si mohli opět vyzkoušet tři experimenty. V prvním z nich připravovali barvy z několika vybraných barevných látek (uhlí, síry,...

Dubnové setkání chemického centra se neslo ve znamení analytické chemie. Zúčastnilo se jej celkem devět učitelek a učitelů ze šluknovského výběžku a jeho blízkého i vzdálenějšího okolí. Prvním z pokusů byl důkaz jódu a glycerolu v dezinfekčním prostředku. K důkazu jódu byl použit roztok škrobového mazu, který se po přidání do zkumavky s roztokem...


Provoz chemického centra v Rumburku byl podpořen Ústeckým krajem.